آخرین اخبار : 

پیام ریاست مرکز

پیام مهندس اسماعیلی ریاست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی


مقام معظم رهبري:

ما به علم احتياج داريم، اما به پنجه كارآمد هم احتياج داريم. كار بدون علم كم اثراست علم بدون كار بي اثر است.

سپاس خداوندي را كه به انسان قدرت انديشه و تفكر عنايت كرد و بستر پيشرفت و تعالي او را فراهم نمود.

در جهان امروز، توسعه کارآفرینی نقش مؤثری در توسعه اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و سیاسی هر کشور دارد و از سویی به عنوان‌ مهم‌ترین راه‌کار رفع معضل بیكاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی محسوب می‌شود. اهمیت به کارآفرینی و توجه به مقوله “توسعه فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه”  باعث رشد و توسعه نیروی ماهر می‌شود که در روند تولید و بهره‌وری نقش به سزایی دارد.

در این راستا، ماموریت دانشگاه جامع علمی‌كاربردی، برجسته‌تر از دیگر دانشگاه‌های آموزش عالی قلمداد می‌شود. آموزش‌های علمی‌کاربردی به دلیل ماهیت طرح و تأکید بر جنبه‌های کاربردی در آموزش از اهمیت ویژه و استراتژیکی برخوردار است. این آموزش‌ها در واقع یک نوع مهارت اندوزی بر اساس تقاضای بازار کار است كه با ایجاد شغل در بهبود توانایی فردی و تخصصی دانشجویان مؤثراست. این نوع آموزش‌ها یکی از عوامل مؤثر بر توسعه و اثربخشی کارآفرینی در سطح کشور می‌باشند.

بدون تردید بیانات رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در خصوص کارآفرینی، به عنوان یک عبادت و ارزش، نحوه نگاه همگان به این مقوله را روشن می‌سازد. در این میان عزم جدی دولت تدبیر و امید در خصوص ترویج فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی به عنوان موتور محرک اقتصاد مقاومتی نیز، زمینه‎ساز اقدامات قابل تاملی در سال‌های اخیر در عرصه مهارت و کارآفرینی بوده است.

با استعانت از خداوند متعال و تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری، هفته جهانی کارآفرینی را به خانواده بزرگ دانشگاه جامع علمی‌کاربردی که کار را با اخلاق عجین کرده و کارآفرینی را سرلوحه کار آموزشی خود قرار داده‌اند تبریک گفته و امیدواریم با بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و هم‎افزایی توانمندی‌های این دانشگاه، بتوان در این مسیر گام برداشت.

در پایان ضمن آرزوی توفیقات روزافزون برای همه همکاران عزیز، مدرسان، دانشجویان گرامی و خانواده بزرگ دانشگاه جامع علمی کاربردی، با استعانت از خداوند متعال، برای تحقق اهداف سازمانی و رسالت دانشگاه جامع علمی‌کاربردی تلاش می‎نماییم.